The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Sa facem cunostinta! EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Sa facem cunostinta! EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Sa facem cunostinta! EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Sa facem cunostinta! EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Sa facem cunostinta! EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Sa facem cunostinta! EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Sa facem cunostinta! EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Sa facem cunostinta! EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Sa facem cunostinta! EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Sa facem cunostinta! UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Sa facem cunostinta! 77491010

 

 Sa facem cunostinta!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Lampkiuta
Administrator
Administrator
Lampkiuta


Mesaje : 163
Reputatie : 7
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Sa facem cunostinta! Empty
MesajSubiect: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! EmptyJoi Mar 15, 2012 11:40 am

Ei bine, sa vedem care sunt personajele ce ne tin in suspans pe toata perioada anime-ului. Nu vi le voi da pe toate, ci doar pe cele principale.

Yagami Light

Sa facem cunostinta! Downlo11

Light este protagonistul seriei Death Note și un tânăr foarte inteligent, dar plictisit și îngrețoșat de natura oamenilor. El găsește din pură șansă caietul lăsat de Ryuk să cadă în lumea oamenilor şi descoperă că poate omorî orice om al cărui nume îl scrie în acesta. Este cunoscut de asemenea de fanii care preferă pronunția literală a numelui său ca Raito.

Odată aflat în posesia carnetului, decide a curăța lumea de sufletele impure și care ar duce la auto-distrugerea ei, sau cel puțin păstrarea stării actuale de putrefacție. Astfel, atrage atenția lui L, un detectiv renumit, și încearcă să profite de asta, apropiindu-se de el și pretinzând că va ajuta investigația, în ciuda bănuielilor deja conturate de L în privința lui.

Ryuzaki - L

Sa facem cunostinta! Images10

Cunoscut în general ca L, acesta este considerat cel mai bun detectiv din lume și preia investigația asupra lui Kira de la șirul crimelor. Îl suspectează de la început pe Light și decide să participe la universitatea frecventată de acesta, folosind numele de Hideki Ryuga pentru scopul de a investiga. Cere ca forțele de ordine să îi spună Ryuzaki pentru a menține discreția. Inițial, se disimulează și își maschează puterile de deducere și prevedere. Are unele ticuri, preferând să stea pe vine și nu direct jos, mănâncă numai dulciuri și ține obiectele cu delicatețe. L a locuit în Anglia 5 ani și în timpul acesta a devenit campion la tenis pentru tineret. Ia în secret și identitatea următorilor doi detectivi recunoscuți în mod global, Eraldo Coil și respectiv Deneuve, ceea ce doar el și echipa de investigare a lui Kira știu.

L l-a suspectat mai tot timpul pe Light de faptul că ar fi fost Kira, dar nu îl putea acuza fără dovezi concrete. Chiar și când teoria i s-a dovedit incorectă, iar Light nu mai avea memoriile acțiunilor sale ca Kira și a colaborat în mod corect cu investigația, L l-a suspectat în continuare, însă L nu va reuși să dovedească vinovăția lui Light.
Într-o scenă aparte, afirmă că niciodată nu și-a dorit ca Light să fi fost Kira și că a fost cea mai apropiată persoană de a fi prietenul său, însă există posibilitatea să fi făcut parte din jocul psihologic de până atunci dintre cei doi.

Amane Misa

Sa facem cunostinta! Images11

O fată îndrăgostită de Kira, Misa este un idol al Japoniei și tinde să poarte haine de stiluri diferite, depinzând de activitate. Este imatură și se referă la ea la persoana a treia pentru a părea drăguță. Misa este complet devotată lui Light și menționează că s-a îndrăgostit de el la prima vedere. Acesta o vede totuși doar ca o unealtă în planurile lui datorită Death Note-ului pe care această îl posedă și a târgului pe care l-a făcut pentru ochii de Shinigami. Misa îi este așa de devotată fiindcă ucigașul părinților ei a fost executat de Kira.

În serie, intră în acțiune ca al doilea Kira, înainte de a se duce să-l întâlnească pe Light. Deși perspicace uneori, face greșeli destul de mari, sau pur și simplu nu este la nivelul lui L, astfel încât, în curând devine ținta suspiciunilor lui alături de Light și ajunge să fie prinsă și interogată brutal. Devotamentul ei se dovedește însă a fi impresionant, necedând și mai mult decât atât, ajungând să-i ceară Shinigami-ului care i-a adus carnetul cu care ucidea până atunci, să o omoare pentru a scăpa de durere și de a nu risca să-și slăbească rezistența și să înceapă să vorbească.

Mello, Mihael Keehl

Sa facem cunostinta! Images12

Mello a fost un orfan care a crescut cu Near în adăpostul lui Watari pentru copii înzestrați. Asemenea lui Near, Mello este unu dintre candidații pentru a deveni succesorul lui L. Asemenea lui L, lui îi plac dulciurile, adesea fiind vazut mâncând ciocolată. De obicei poartă haine de piele, spre deosebire de Near și L.

Near, Nate River

Sa facem cunostinta! Images13

Near este candidatul principal pentru a deveni succesorul lui L și își spune N în timpul investigației. Acesta se aseamănă cu L în multe privințe cum ar felul în care lui L îi place să se joace cu lucruri ca furculițe și cuburile de zahăr, fiind prezentat adesea jucându-se cu părul sau cu jucării. Near, de asemenea, stă așezat într-un fel mai ciudat, asemanator lui L, dar cu mici diferențe. După ce îi propune lui Mello să-și alăture forțele să lupte împotriva lui Kira, iar acesta îl refuză, obține sprijinul Guvernului Statelor Unite și creeaza SPK (Provizia Specială pentru Kira) o organizaţie formată din 4 membrii (Inclusiv Near) menită să-l găsească şi să-l condamne pe Kira.

Ok, deci acestea sunt personajele. Va plac? big grin

Sus In jos
Yagami
Membru nou
Membru nou
Yagami


Mesaje : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2012
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Sa facem cunostinta! Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! EmptyVin Iul 27, 2012 3:24 am

Da, mai ales Yagami Light, dar dupa ce Rem l-a omorat pe L, animeul nu mai este asa interesant :((
Sus In jos
Electra :3
Administrator
Administrator
Electra :3


Mesaje : 129
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Potatoes World .x

Sa facem cunostinta! Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am

Fara L parca anime-ul e "fara gust". Daca intelegeti :> Oricum L ramane personajul meu favorit. :))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa facem cunostinta! Empty
MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! Empty

Sus In jos
 
Sa facem cunostinta!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Fan Zone☆ :: Alte anime-uri :: Death Note-
Mergi direct la: