The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Rezumatul anime-ului. EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Rezumatul anime-ului. EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Rezumatul anime-ului. EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Rezumatul anime-ului. EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Rezumatul anime-ului. EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Rezumatul anime-ului. EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Rezumatul anime-ului. EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Rezumatul anime-ului. EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Rezumatul anime-ului. EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Rezumatul anime-ului. UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Rezumatul anime-ului. 77491010

 

 Rezumatul anime-ului.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Rezumatul anime-ului. Empty
MesajSubiect: Rezumatul anime-ului.   Rezumatul anime-ului. EmptyLun Mar 12, 2012 7:23 am

Anime-ul Kaichou wa maid-sama este facut dupa manga japoneza cu acelasi nume. Desi manga este mult mai mare, anime-ul consta doar in 26 de episoade.
De-a lungul timpului Maid-sama a ajuns sa fie unul dintre cele mai simpatice anime-uri gen romance.
Toata actiunea se invarte in jurul a doi adolescenti complet diferiti. Totul incepe la liceul Seika Hight -un fost liceu de baieti- unde Misaki Ayuzaka este presedintele consiliului elevilor. Avand o fire bataioasa si foarte competitiva, nu se poate spune ca Misaki era cea mai iubita fata din scoala, insa isi respecta indatoririle mai presus de orice.
Dat fiind faptul ca Seika Hight a fost un liceu pentru baieti, fetele erau in monoritate in proportie de 80%, acest fapt sporind dorinta Misei ca liceul sa ajunga unul normal, iar fetele sa nu fie "maltratate" de perversitatile baietilor.
Intr-o zi, din intamplare Takumi Usui alias cel mai frumos si cel mai ravnit baiat din liceu, o studiaza mai amanuntit pe Misaki, incepand sa prinda sentimente puternice fata de ea.
Ca o fata cu capul pe umeri ce era, Misaki si-a luat un job part-time pentru a o ajuta pe mama sa sa ii ofere surori ei mai mici un trai mai bun si cat se poate de decent.
Ea lucra la un local in care serveau "servitoarele" (Maid). Acest local numit Maid Caffe se afla intr-un oras apropiat. Acesta era cel mai mare secret ai ei. De ce? Pentru ca avand sub stapanire partea masculina a scolii "conducandu-i" cu duritate si cu o mana de fier, nu isi permitea sa isi piarda demnitatea in fata lor. Asa ca meseria ei era din ce in ce mai grea.
In aceeasi zi in care Usui pusese ochii pe ea, destinul ii aduse din nou impreuna facandu-l pe acesta sa-i afle "micul secret".
Cei doi trec printr-o duzina de peripetii impreuna, Misaki nevrand sa-si declare imensa dragoste ce i-a purta lui Usui.
Mai multe nu va pot spune, dar sper ca v-am stimulat in asa fel incat sa treceti macar pe la primul episod. :))
In continuare voi pune cateva poze, adr va previn sa Usui este al meu! laughing :=P~:

Rezumatul anime-ului. Kaicho10 Misaki
Rezumatul anime-ului. Tumblr10 Usui
Rezumatul anime-ului. Kaicho11
Rezumatul anime-ului. Tumblr11


Edit: Madulee era Usui Takumi nu Kaname Usui. Inteleg ca vorbim de VK dar nici asa! :]]
Sus In jos
StelutzeeMoov<3
Om
Om
StelutzeeMoov<3


Mesaje : 193
Reputatie : 13
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 26
Localizare : Departe... Uitata intre vis si realitate

Rezumatul anime-ului. Empty
MesajSubiect: Re: Rezumatul anime-ului.   Rezumatul anime-ului. EmptyMar Mar 20, 2012 6:08 am

do do do dooooo l-am vazut de 3 ori :)))) si daca mai vreau il mai vad odata =)))))
Mie una mi-a placut mult! Thumbs up pt acest anime pt ca merita vazut! tongue
Sus In jos
Electra :3
Administrator
Administrator
Electra :3


Mesaje : 129
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Potatoes World .x

Rezumatul anime-ului. Empty
MesajSubiect: Re: Rezumatul anime-ului.   Rezumatul anime-ului. EmptyVin Mar 23, 2012 4:22 pm

Nyaa daca nu eram eu..
CE bo$$ sunt! =))) Anime bestial, personaje exceptionale, un fiu epic! :x
Ce va mai trebuie ca sa`l urmariti! E minunaaat! ;x
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rezumatul anime-ului. Empty
MesajSubiect: Re: Rezumatul anime-ului.   Rezumatul anime-ului. Empty

Sus In jos
 
Rezumatul anime-ului.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulamentul chat-ului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Fan Zone☆ :: Alte anime-uri :: Kaichou wa maid-sama-
Mergi direct la: