The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Cele mai ciudate visuri :D EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Cele mai ciudate visuri :D EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Cele mai ciudate visuri :D EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Cele mai ciudate visuri :D EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Cele mai ciudate visuri :D EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Cele mai ciudate visuri :D EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Cele mai ciudate visuri :D EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Cele mai ciudate visuri :D EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Cele mai ciudate visuri :D EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Cele mai ciudate visuri :D UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Cele mai ciudate visuri :D 77491010

 

 Cele mai ciudate visuri :D

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D EmptyVin Feb 17, 2012 1:48 pm

In acest topic postati ce imagine creata de subinconstient v-a derutat sau a lasat o urma asupra voastra.

Un vis foarte ciudat care s-a petrecut cu ceva vreme in urma arata cam asa.
Intr-o noapte obijnuita m-am "trezit" intr-un loc in care nu mai fusesem niciodata. Era ciudat. Ma simteam in siguranta dar totodata imi era foarte frica.
Acel loc era un peisaj mirific. De o frumusete inimaginabila. In prima noapte cand am avut acest vis descopeream locul. De la o poteca ingusta care serpuia printre copaci si balti de noroi se ridicau in straturi dealurile semete peste care puteai urca cu usurinta. Ceva era tare neobijnuit. O parte a locului acela era verde si inflorita. Inmiresmata cu toate mirosurile dulci posibile, iar cealalta era vejtejita noroioasa...era un peisaj macabru ce anunta oarecum toamna.
Tin minte si akum ca de fiecare data cand vroiam sa trec din dealuri catre poale sau invers, trebuia sa trec prin acea parte infricosatoare unde statea protita o bancuta putreda. Nu aveam ce face si de nevoie treceam, dar ma trecea cate un fior pe sira spinarii de fiecare data. In scurt timp m-am obijnuit.
Poate ma credeti ciudata, dar acest vis s-a continuat in alte nopti. Acestea nu erau consecutive, cred ca era o noapte pe saptamana, dar imi dadeam seama unde ma aflam imediat cum ajungeam ce acel taram ciudat.
In alta noapte care facea parte tot din fisul asta, mi-am vizitat o colega de clasa. Culmea era ca acolo se afla chiar casa ei, dar nu stiam cum am ajuns acolo. Dupa ce am vorbit cu ea (nu mai stiu sigur ce) si am salutat-o pe bunica ei am luat-o la pas si ma plimbam singura incercand sa evit cat mai mult partea racoroasa.
In continuarea aceluiasi vis, mai multe nopti la rand mi s-a aratat un baiat. Pe taramul ala petreceam mult timp cu el, desi nu il cunosteam si nu ii vedeam ochii. Era brunet cu o frizira EMO ce ii acoperea scandalos de mult ochii. Nu mi-am putut da seama cine e, pana cand l-am cunoscutpe Laur printr-o amica comuna si cand mi-a dat o poza cu el am ramas pur si simplu socata. Arata izbitor de mult cu tipul din vis, doar ca in poza i se vedeau ochisorii albastrii.
Ma rog, nu am spus nimic, insa ultimul vis pe care l-am avut pe acel taram avea ca punct central alergatul prin padure dimineata.
Eram imbracata intr-o pereche de pantaloni trei sferturi negri si un maieu alb si am inceput sa alerg. Ca de obicei eram atenta in jurul meu ca sa pot observa pana si cea mai mica schimbare. Pana si rasarirea unei noi flori era ceva minunat pentru mine, dar nu stiu de ce.
Cand dragii mei ce sa vedeti? Toate bune si frumoase, vara, cald, soare, cer senin, pana cand de la mijlocul padurii s-a facut dintr-o data iarna :|. Totul era alb. Zici ca eram la Polul Nord, dar nu era frig de loc. Erau niste troiene de zapada imense, insa din contra, mie in loc sa-mi fie frig mi se facea din ce in ce mai cald.
Nu stiu de ce, dar aceste fiind ultimul vis din aceasta insiruire a subconstientului, m-a speriat cel mai tare. Si de atunci nu m-am mai trezit niciodata pe acel taram divin.
Asta s-a intamplat acum doua luni. Va rog sa ma credeti ca nu va mint! Nu am nici un motiv, decat sa fi inventat povestea asta mai bine taceam, dar chiar asa s-a intamplat.
La ce minte am eu uneori imi zic ca pentru mine nici nu este greu de crezut. :))
Acum este randul vostru. :P
Care a fost cel mai straniu vis al vostru?:>
Sus In jos
CoOkie
Om
Om
CoOkie


Mesaje : 400
Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/02/2012

Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D EmptySam Feb 18, 2012 12:28 am

Am avut multe vise ciudate.Unul dintre ele era cu sfarsitul lumii .
Sus In jos
☆BeLL☆
Administrator
Administrator
☆BeLL☆


Mesaje : 209
Reputatie : 13
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27

Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D EmptySam Feb 18, 2012 5:19 am

Am visat multe lucruri ciudate de-a lungul timpului. Cel mai tare m-a tulburat un vis in care o persoana draga mie murise si cel mai ciudat a fost aparitia unui porumbel alb pe care l-am batut. Stiu suna cuidat dar asa e. Am batut biata pasare si nu mai stiu sigur, dar cred ca am si omorat-o. Nu ma puteam controla. Il invinuiam pentru moartea ei. Apoi m-am trezit si m-am bucurat nespus de mult ca a fost doar un vis...
In afara de acesta au mai fost niste vise in care aproape am murit, dar mereu m-am trezit inainte sa se intample.
Si totusi acestea sunt doar vise produse de subconstientul nostru. NU sunt adevarate si nici NU sunt premonitii sau lucruri de genul asta.
Sus In jos
https://vampireknight-anime.forumgratuit.ro
Electra :3
Administrator
Administrator
Electra :3


Mesaje : 129
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Potatoes World .x

Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D EmptyMier Feb 22, 2012 11:37 am

=))))) Madaa nebune vise, ei bine eu visez chestii de astea in fiecare noapte, cel mai recent a fost cand am visat ca am fostt transformata`n soarece si am fost alungata de la o petrecere de jeleuri si aruncata`n ghearele unei vinete si dupa ce am fugut mile si ce mai faceam acolo am ajuns in padure ude am gasit`o pe mama care vb la telefon si era mama celor de la Phineas si Ferb =)))))))))! LOOOOOL !! Am vise ciudate insa nu mi le mai amintesc...:)))
Sus In jos
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D EmptyMier Feb 22, 2012 11:40 am

Linda? surprise Mama lui Phineas si Ferb? =))
deLL, credeam ca eu nu sunt normala =))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele mai ciudate visuri :D Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai ciudate visuri :D   Cele mai ciudate visuri :D Empty

Sus In jos
 
Cele mai ciudate visuri :D
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele mai mari temeri...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Sa discutam si despre altceva☆ :: Discutii libere-
Mergi direct la: