The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Demon cu chip de inger EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Demon cu chip de inger EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Demon cu chip de inger EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Demon cu chip de inger EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Demon cu chip de inger EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Demon cu chip de inger EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Demon cu chip de inger EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Demon cu chip de inger EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Demon cu chip de inger EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Demon cu chip de inger UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Demon cu chip de inger 77491010

 

 Demon cu chip de inger

In jos 
+4
CoOkie
☆BeLL☆
Muffin
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε
8 participanți
AutorMesaj
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε
Membru nou
Membru nou
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε


Mesaje : 13
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 25
Localizare : SeCrEt ;x

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyDum Feb 19, 2012 2:37 pm

Hey, m-am gandit sa va aduc un fic. Sper sa va placa! Va astept parerile si criticile

Capitolul 1

Amintiri ce nu pot fi uitate


Yuuki p.o.v

~FlashBack~

Stau langa tatal meu pe canapea ascultandu-i povestile. El se numeste Kaien Cross, are parul lung ca spicele de grau prins intr-o coada, iar ochii aurii. Afara era un viscol de nemaivazut. Fulgii albi de nea se risipeau pe pamantul rece. Deodata la usa bate cineva. Tata se indreapta inspre usa deschizand-o, iar in fata lui un baiat ce era inghetat de frig, hainele fiindu-i pline de sange face contact cu podeaua. Kaien il ridica si il pune cu atentie pe canapea. Il privesc atenta pe tata, ce ii curata ranile, apoi il duce sus in camera de oaspeti unde ii schimba hainele si il aseaza usor pe pat.
Timpul trecea destul de incet, iar eu ma intreb ce face acel baiat, si ce s-a intamplat cu el. intrebarile dau navala in mintea mea, iar curiozitatea devine din ce in ce mai mare. il privesc cu atentie pe baiatul ce incetul cu incetul isi deschide ochii care erau de un gri intre deschis si inchis. Erau asa de frumosi. Acesta priveste cu atentie in jurul lui, apoi intreaba unde e. Ii raspund la intrebare, dupa care observ ca in spatele meu aparuse tata.

~End FlashBack~

Aceasta amintire mi-a ramas intiparita in minte. Pur si simplu nu pot uita prima oara cand l-am intalnit. Ah…poate va intrebati cine sunt. Ei bine ma numesc Yuuki Cross, am 16 ani, parul castaniu tuns pana la umeri, iar ochii ca pana corbului. Sunt o fire grijulie, vesela dar si naiva si uneori lipsita de griji. Dar sa lasam asta, ma plimb pe aleeile din parc, invaluita in noapte. Mereu plimbarile prin parc noaptea ma linistesc chiar daca stiu ca e cam periculos. Da eu una nu ma tem. As vrea sa va mai spun un secret, stiti…nu sunt tocmai normala…ci sunt un vampir pur sange. Da stiu ca nu va vine sa credeti dar asta sunt. Uneori simt nevoia sa fiu o fata normala, sa il am din nou pe tata langa mine, sa ii aud vocea, povestile lui care erau destul de interesante. Mi-e dor de vremea cand eram o fata, si as fi vrut ca acele vremuri sa nu se termine dar degeaba imi doresc fiindca nu se va intampla nimic. Si totusi..inca il am langa mine pe Zero, baiatul acela de care v-am povestit. Tin la el foarte mult, ca la un frate, chiar daca el e putin mai rece ca mine, si nu ma prea place.
Prinsa intre ganduri, simt cum o mana rece ma atinge pe umar. Ma intorc cu fata inspre acea persoana si raman pur si simplu uimita. Era el….cel care m-a salvat atunci, cand eram doar un copil, cel de care m-am indragostit. Nu imi vine sa cred ca il vad din nou pe Kaname Kuran. Simt cum fluturii zboara de colo-colo, prin stomacul meu. Ma simt in al noualea cer, am acea senzatie ca inima imi bate tare de parca ar vrea sa iasa din piept. Nu am mai avut acest sentiment de multi ani.
Kaname e un vampir pur sange, are parul brunet iar ochii de onix. Nu stiu prea multe despre el, e un tip misterios, dar si asa chiar daca el tine la mine ca la o sora eu tin farte mult la el.
- A…trecut mult timp Yuuki. Te-ai schimbat mult, arati ca un inger trimis pe pamant sa raspandeasca zambete. Spuse el zambind.
- Da…a trecut mult timp. Ma bucur sa te revad Kaname-san. Spun eu, lacrimi de fericire curgand pe chipul meu palid.
Dupa putin timp in care am stat si ne-am privit cu atentie ne-am hotarat sa ne plimbam putin. Am inceput sa vorbim despre diferite lucruri. Am depanat amintiri, inca imi amintesc zilele in care venea in fiecare seara si ma invata cum sa dansez, si multe alte lucruri. Imaginea lui imi aparea mereu in minte.

Am stat ceva timp in parc. El imi spunea tot felul de lucruri, iar eu stateam si il priveam. Nu auzeam nimic din ce-mi spunea. Eram pur si simplu in transa. E asa de fermecator…misterios, asa de fascinant. Sunt mule lucruri ce as vrea sa le aflu despre el, dar cred ca le voi afla pe parcursul sederii lui aici in Tokyo. Deodata sunt readusa la realitate de telefonul meu ce imi vibra in buzunarul blugilor. Il iau si vad ca, cel ce ma suna era…..

Imi pare rau ca e scurt, dar in momentul asta sunt putin cam deprimata, si nu am prea multe idei. Sper sa va placa! Va pop dulce:* Ja ne!
Sus In jos
Muffin
Moderator
Moderator
Muffin


Mesaje : 291
Reputatie : 2
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Pe lunaaa

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyDum Feb 19, 2012 11:30 pm

Bun, ideea ficului este foarte frumoasa :D
Hmm, deci, el in mare este ok, pe ici pe colo ai mai uitat cate un semn de punctuatie in mare parte virgule. Ai grija mare la exprimare, sunt cateva parti unde am sezisat ca suna foarte ciudat, mai ales trecerea imediata dintr-o propozitie in alta a timpurilor verbelor, de la trecut la prezent si iar la trecut. Imi place ca nu ai folosit mult dialog, insa as vrea ca descrierea fizica a personajelor sa fie mai detaliata, nu doar are ochii caprui, parul brunet, si buzele rosii. Ai putea sa descrii si ale parti ale corpului, mersul, vocea, expresia ochilor. Ai trecut cam repede de la o actiune la alta, se plimba in timp ce se gandea la o intamplare cu Zero, la Kaname imediat, puteai sa lungesti putin ficul, Il zarea, avea o nesiguranta nestiind daca este chiar el, puteai sa le descrii privirea si emotiile ce le simteau, si abia apoi sa inceapa sa vorbeasca.
Sper ca nu am fost prea rea, dar iti zic toate astea pentru ca ficul e promitator, si observ ca te pricepi sa scrii si iti place >:D<
Sus In jos
☆BeLL☆
Administrator
Administrator
☆BeLL☆


Mesaje : 209
Reputatie : 13
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyLun Feb 20, 2012 12:49 am

Buna! Ma bucur ca ai inceput un fic!
Muffin are dreptate ficul e promitator si merita contiuat!
Mie imi place, dar fii atenta la exprimare si pune mai multa descriere sentimentala!
Eu atat am avut de spus! Deci astept NEXTUL si sper sa-l aduci repede!
Bye!
Sus In jos
https://vampireknight-anime.forumgratuit.ro
CoOkie
Om
Om
CoOkie


Mesaje : 400
Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/02/2012

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyLun Feb 20, 2012 1:01 am

Asta e primul fic cu Vampire Knight pe care il citesc ...
Inca nu am o parere pentru ca e doar primul capitol ...
Pana acum imi place.
Astept next.
Sus In jos
Lampkiuta
Administrator
Administrator
Lampkiuta


Mesaje : 163
Reputatie : 7
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyLun Feb 20, 2012 5:26 am

Buna!
Ma bucur sa vad ca ai inceput un fic. Este destul de bine in mare, dar mai ai putin de lucrat. Vad ca incerci sa adaugi descriere ceea ce imi place. Tine-o tot asa! Despre idee nu stiu ce sa spun, astept cateva capitole. Deci... spor la scris si la idei.
Kiss & Hug

LexX^^
Sus In jos
♪Christine♪
Moderator
Moderator
♪Christine♪


Mesaje : 416
Reputatie : 14
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Printre stele...

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyLun Feb 20, 2012 11:56 am

Vad ca Muffin mi-a luat-o inainte, deci o sa fiu mai scurta. In primul rand, felicitari pentru deschiderea unui nou fic.
Am impresia ca ai mult potential, dar trebuie sa-ti mai dezvolti descrierea. Incearca sa nu mai sari de la o idee la alta si adopta un nou stil in descrierea personajelor. Lasa-ne sa descoperim infatisarea lor treptat, intr-un mod misterios si, implicit, mult mai atractiv.
Spor la scris si la idei! :)
Sus In jos
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε
Membru nou
Membru nou
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε


Mesaje : 13
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 25
Localizare : SeCrEt ;x

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyMar Feb 21, 2012 12:16 pm

hey, multumesc pentru comm`uri
normal nu prea am facut greseli cand am scris ficuri
am deschis cateva ficuri pe un forum care erau cu personaje din naruto
si dupa cum vedeti am deschis aici doua ficuri.
greselile pe care le fac, uit sa pun descriere si alte lucruri e din cauza ca nu am mai facut pana acum un fic cu personaje din V.K. si e totul nou. pe parcursul ficului sper ca o sa fac in asa fel incat sa fie tot ce trebuie si o sa postez capitole vinerea, sambata si duminica, si daca nu am mult de invatat si in timpul saptamanii.

Sus In jos
CoOkie
Om
Om
CoOkie


Mesaje : 400
Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/02/2012

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyMier Feb 22, 2012 1:49 am

Eu voi astepta continuarea si poate o sa postezi si ficurile cu personajele din Naruto
Sus In jos
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyMier Feb 22, 2012 5:12 am

Buun, ideea este destul de draguta, dar nu imi pot face inca o parere clara din primul capitol.
Sper ca data viitoare sa te axezi mai mult pe sentimente. Sa le scoti in evidenta cat mai mult posibila. Naratiunea este putin mai grabita, dar nu este mare paguba, insa incearca sa nu o mai alergi :))
Cum spuneam nu pot spune daca este original din primul capitol. Dialog am vazut, dar era pus la locul lui. Frumos. :x
Astept next, sa ma anunti sa vedem ce se intampla :)

Ja ne!^^ :-h
Sus In jos
StelutzeeMoov<3
Om
Om
StelutzeeMoov<3


Mesaje : 193
Reputatie : 13
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 26
Localizare : Departe... Uitata intre vis si realitate

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptySam Mar 03, 2012 3:53 am

Imi place... Hmm, Zero e asa de distant si rece..:(
Ce draguutz, s-au reintalnit si s-au plimbat.... Kaname e un adevarat cavaler... Unul care arata foaaarte bine:)))
Imi place ideea! E foarte romantica:X Abia astept sa aduci next^_^

Criss--> Pa`Pa!:*
Sus In jos
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger EmptyDum Mar 04, 2012 8:27 am

La cererea autoarei acest fic este blocat pe motivul ca nu mai stie cum sa il continuie.
Imi pare rau, dar imediat cum ma va anunta ca vrea sa il continuie.

Ja ne!^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Demon cu chip de inger Empty
MesajSubiect: Re: Demon cu chip de inger   Demon cu chip de inger Empty

Sus In jos
 
Demon cu chip de inger
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Urme de demon pe inima si trupul meu (+16)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Fan Zone☆ :: Zona Creatiilor :: Fan-Fiction :: Fan-Ficuri blocate-
Mergi direct la: