The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
My life....dream or reality EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
My life....dream or reality EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
My life....dream or reality EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
My life....dream or reality EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
My life....dream or reality EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
My life....dream or reality EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
My life....dream or reality EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
My life....dream or reality EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
My life....dream or reality EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
My life....dream or reality UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: My life....dream or reality 77491010

 

 My life....dream or reality

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε
Membru nou
Membru nou
ἶղցεɾმʂհմ ძ րε ომɾէε


Mesaje : 13
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/02/2012
Varsta : 25
Localizare : SeCrEt ;x

My life....dream or reality Empty
MesajSubiect: My life....dream or reality   My life....dream or reality EmptyLun Feb 20, 2012 9:27 am

HEy, am adus inca un fic, care sper sa va placa. Unele parti ce apar in capitole sunt adevarate, intamplari ce mi s-au intamplat. Personajele sunt reale, doar ca le-am dat alt nume. Nu mai spun altceva ci va las sa cititi. Lectura placuta si va astept parerile si mai ales criticile.

Capitolul 1

O amintire incarcata cu durere

Amaya p.o.v

Ma intreb oare care e rostul meu in viata….ma intreb pentru ce traiesc. Asta nu prea am idee si nu cred ca voi afla. Simt cum totul se prabuseste peste mine, cum inima mea se sparge in mii de bucati ce nu mai pot fi lipite inapoi. Cerul parca mi-ar fi cazut in cap, toti par sa fie impotriva mea. Acea zi de sambata….nu pot sa uit acea zi ce mi-a adus multa durere si m-a facut sa simt o dorinta nebuna de razbunare. El….fara el parca nu as exista, nu as putea trai. Chiar daca inca sunt putin cam mica pentru baieti, eu tin mult la el….pot spune ca il iubesc. Dar el…din acea sambata pentru el sunt sigura ca nu mia însemn nimic. Toate acele vorbe spuse de el m-au facut sa simt acel sentiment numit durere, ca si cand mii de ace mi-ar fi strapuns inima. As vrea sa pot sa renunt la el, dar nu pot, e prea greu fiindca il vad mereu la scoala. Acei ochi albastri ce candva ma priveau cu dragoste acum ma privesc cu raceala. Ah….m-am luat cu vorba si am uitat sa ma prezint. Ma numesc Amaya, ce inseamna „O noapte ploioasa” sau asa cred, am 13 ani, sunt in clasa a 7a, am parul lung pana la mijloc si castaniu, iar ochii ca si ciocolata. Am un corp destul de bine dezvoltat, sunt o fire sensibila, dar dura, nebunatica dar responsabila. Imi place sa ma distrez, si uneori chiar sa fiu in centrul atentiei cand e ceva de bine. In acest moment dupa cum am mai spus stau in pat privind tavanul. Sunt putin cam deprimata din cauza celor intamplate acum o zi sau doua. Ca sa va fac sa intelegeti am sa va spun o mica poveste despre cum a inceput totul, cum am inceput sa am sentimente pentru el.

♀FlashBAck♀

Incepe un nou an. De astazi sunt in clasa a 6a. Ma bucur ca am trecut cu bine de clasa a 5a, fara sa raman repetenta la ceva. Dar totusi e o zi de cosmar stiind ca o sa stau in aceeasi banca cu colegul meu Andrei care e un lenes de toata frumusetea. Cu toate ca e enervant, poate fi si de treaba. Eu stateam pe randul de la geam, iar un baiat pe nume Daiki, statea pe randul de la perete. Are 12 ani, par castaniu spre blond, iar ochii albastri-verzui. E o fire ca sa zic asa pervers, cateodata serios, glumet..etc. Vara asta nu stiu cum, sau de ce dar m-am gandit doar la el, asteptam cu nerabdare sa il reintalnesc din nou.
Dar lasand asta, in clasa toti copii stateau in banci privindu-si parintii si pe diriginte ce ne tinea un fel de discurs de bun venit in noul an. Toate bine si frumoase, dupa putin timp de la inceperea anului, eu incepeam sa simt ceva pentru Daiki. Mereu, in ore imi intorc privirea si ma uit la el, satenul facand la fel. Nu stiu ce e acel sentiment pe care il simt.

♀EndFlashBack♀

Asta a fost doar un inceput. Dar cu toate ca am inceput sa simt ceva pentru el, simteam o atractie pentru un baiat din a 8a C, dar a fost doar o atractie fizica, fiindca arata destul de bine. Aproape toata clasa stia ca imi place de tipul de a 8a. Si asa timpul trecea si eu mi-am facut un oracol, unde mi-au completat aproape toti colegii inclusiv Daiki, care vazuse ca am multe intrebari primite de la ceilalti gen: „ Iti mai place de C?”, „Ce ai face daca C ti-ar cere prietenia?” si asa mia departe. Pana ce am inceput clasa a 7a, sentimentele mele pentru Daiki au crescut din ce in ce mai mult pana ce am ajuns ca il iubesc enorm. In tot acest timp de la inceputul clasei am stat linistita privindu-l mereu fara sa vorbesc cu el, doar mai rar. Mereu se JUCA cu fetele, le atingea in locuri interzise rapid apoi isi lua mana ca sa zic asa sau le gadila. Una din prietenele mele cele mai bune Miku, o fata cu parul blond si ochii caprui l-a intrebat daca ii mai place de mine, iar el a zis ca ii place 60% de mine si 90% de o alta colega. Miku mi-a spus atunci ca ii va spune satenului ca imi place de el ca sa nu creada ca ei ii place, si asa a facut. El i-a zis blondinei ca nu o crede si ca ma va intreba pe mine. Zis si facut inainte sa se sune m-a intrebat daca imi place de el si i-am zis ca da. Orele treceau si cand orele s-au terminat el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am acceptat si am fost impreuna cam o saptamana, dupa care el s-a despartit de mine pe motiv ca nu il lasam sa se joace cu fetele din clasa. Atunci am simtit ca imi cade cerul in cap, si ma enerva la culme ca el credea ca eu le pun pe colegele mele sa ii zica tot felul de aiureli. A durat ceva timp in care am incetat sa mai zambesc, eram trista tot timpul, pana ce colega mea Miku a reusit sa ma combine din nou cu el. Si asa din nou au fost clipe frumoase, pana in acea sambata in care mi-a zis tot adevarul.

♀FlashBack♀

Pe mess, dupa o discutie lunga…..
Daiki: Amaya, daca tot zicem adevarul, vrei sa il auzi de la mine?
Amaya: mda….ascult
Daiki: poi eu acum cand Miku ne-a combinat eu nici macar nu am vrut sa ma combin cu tine pentru ca nu te mai iubesc team iubit si tu tiai batut joc de inima mea.
Amaya: si atunci de ce te-ai combinat cu mine….
Daiki: pentru ca nu am vrut sa te ranesc cum mai ranit si tu pe mine acuma simti si tu cum m-am simtit si eu. La inceput eram innebunit dupa tine da atunci cand mi-ai trimis mesaju ala mi sa rupt inima mi-a murit inima si sa sti ca eu de atunci tot vorbesc cu fetele de la noi din clasa si le fac sa rada ca sa imi repar inima la loc pentru ca tu mi-ai distrus-o mi-ai facuto farame. Si de atunci am jurat ca o sa fac pe toate fetele fericite inafara de cea care mia distrus inima.

♀EndFlashBack♀

Dar ceea ce nu inteleg e cum l-am ranit, ce i-am facut….chiar nu stiu, iar de acel mesaj, am scirs tot ce mi-a stat pe inima, i-am spus tot ce aveam de spus, vroiam sa ma descarc sa scap de sentimentele pentru el, si am scapat pentru un timp dar ele au revenit iar. De atunci si pana astazi totul s-a dus. Ma simt distrusa…..m-am saturat sa sufar atat de mult. Am suferit inca din clasa a 3a, pana acum. Suferinta mi-a fost alaturi mereu, ea mi-a fost aproape si cand a fost bine si cand a fost rau, dar cu toate astea am avut prieteni adevarati care au fost mereu langa mine aceia fiind Miku, Mymy o fata de 15 ani, par brunet si ochii albastri, in clasa a 9a, o fire rebela dar responsabila si opiretena adevarata, si inca o colega Kidda, in calsa cu mine, are 14 ani, parul satin tuns gen emo, iar ochii caprui. E o fire mai nebunatica si mereu te distrezi in preajma ei. Ele sunt cele mai bune prietene ale mele si nu as renunta la ele pentru nimic in lume.

Sunt trezita din aceste ganduri profunde ale mele de telefonul meu ce incepe sa sune. Ma uit la e si vad ca era Alexandra, o fata dintr-o alta clasa de a 7a. ii raspund apoi ea ma intreaba ce vom face cu melodia pe care trebuie sa o repetam. Dupa putin timp de gandire ne-am hotarat sa cantam melodia Antonia ft Vunk – Pleaca, maine si sa vedem cine ce versuri va canta si ca doamna profesoara de muzica poate ne va ajuta. Dupa ce mai vorbim putin inchid si constat ca deja e seara iar eu ar trebui sa ma culc ar inainte fac o baie relaxanta.
Intru in baia spatioasa unde predomina o culoare tomnatica de crem mai inchis. Dau drumul apei fierbinti sa curga, dupa care intru in cada inchizand ochii si incepand sa cant tot felul de cantece.
Dupa vreo cateva minute de relaxare ies si imi iau pijamalele formate dintr-un maiou alb cu o pisica pe ei si o pereche de pantaloni scurti negri, apoi ma bag in pat ajungand in lumea viselor.
Sus In jos
♪Christine♪
Moderator
Moderator
♪Christine♪


Mesaje : 416
Reputatie : 14
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Printre stele...

My life....dream or reality Empty
MesajSubiect: Re: My life....dream or reality   My life....dream or reality EmptyLun Feb 20, 2012 12:09 pm

Bun, alt fic, alta critica.
Sincer, am fost placut impresionata de inceput. Ai inceput frumos, cu descriere din belsug, si dintr-odata mi-ai taiat macaroana, ca sa zic asa. :)) Cu ce? Cu descrierile personajelor. Le descrii atat fizic, cat si moral, incat noi nu mai avem nimic de descoperit la acel personaj. Ti-am spus si la celalalt fic, infatisarea si trasaturile unui personaj se descopera treptat. Partea aceea cu dialogul a fost cam seaca. Este adevarat ca ce povestesti tu este in mare parte real, dar un autor bun se inspira din realitate, dar o modifica pe placul cititorilor. Pe mine m-au cam zgariat pe urechi unele pasaje, cu prea multa naratiune, propozitii scurte si la obiect si grabirea drastica a actiunii. Daca introduci putina descriere artistica, se schimba complet situatia, crede-ma!
Na, acum sper ca nu te-am suparat, m-a cam luat valul, defect profesional. Nu te lasa descurajata de ce zic eu, din contra, incearca sa intelegi punctul meu de vedere si vezi daca poti sa iti inbunatatesti scrisul.
Spor la idei si pupici! :)
Sus In jos
StelutzeeMoov<3
Om
Om
StelutzeeMoov<3


Mesaje : 193
Reputatie : 13
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 26
Localizare : Departe... Uitata intre vis si realitate

My life....dream or reality Empty
MesajSubiect: Re: My life....dream or reality   My life....dream or reality EmptySam Mar 03, 2012 1:17 am

Ideea in general e frumoasa. Imi plac povestile cu dragostea adolescentina care e mai mereu problematica, dar cum a zis Christine m-ai omorat cu descrierea personajelor. Draga mea, personajele se descriu cel mai bine in cadre indirecte, ca trasaturile sa li se desprinda in mod indirect. E mult mai frumos asa. Ai inceput primul capitol si ne-ai bagat pe gat toate personajele. A fost ... monoton cand ai inceput sa le descri pe Kidda, Mymy si Alexandra... , in locul lor puteai sa mai bagi descriere sentimentala ca cea de la inceput. Aceea a fost superba. A fost artistica si plina de emotie, dar personajele nu m-au incantat.
Cum ti-am zis povestea e grozava, in mod tematic. Sa pui mai multa descriere sentimentala data viitoare.
Sper ca nu te-am deranjat sau suparat cu acest comentariu. Eu te iubesc si am vrut doar sa iti impartasesc parerea mea. :X
Spor la scris in continuare si pls anunta-ma cand pui next:^^:.

Pa`Pa
:*
[/i]
Sus In jos
Continut sponsorizat





My life....dream or reality Empty
MesajSubiect: Re: My life....dream or reality   My life....dream or reality Empty

Sus In jos
 
My life....dream or reality
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Fan Zone☆ :: Zona Creatiilor :: Fan-Fiction :: Fan-Ficuri in desfasurare :: Fanficuri cu personaje originale-
Mergi direct la: