The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Pasii Profetului EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Pasii Profetului EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Pasii Profetului EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Pasii Profetului EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Pasii Profetului EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Pasii Profetului EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Pasii Profetului EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Pasii Profetului EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Pasii Profetului EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Pasii Profetului UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Pasii Profetului 77491010

 

 Pasii Profetului

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Membru nou
Membru nou
Myiu Phantomhive


Mesaje : 4
Reputatie : 2
Data de inscriere : 19/02/2012

Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Pasii Profetului   Pasii Profetului EmptyLun Feb 20, 2012 10:39 am

Este o amintire vaga, incetosata. Se intampla acum 12 ani. O tanara feta, in varsta de 4 ani, vedea lumina zilei pentru prima data. Din cauza unei probleme de vedere a fost nevoita de la nastere sa poarte niste bandaje pe ochi. Insfarsit, lumina ajungea si la ochisorii ei. Mama ei era o usuratica in varsta de 21 de ani care traia pentru avere, nu ii pasa de nimeni doar de ea. Micuta, se privea in oglinda analizandu-se. Isi atinti privirea in oglinda ciobita, o fermeca. Tatal fetei era mai rau ca mama ei, la fel de usuratic si bautor, doar ca el era si violent. Acesta arunca cu telecomanda dupa fata, obiectul ricosand in fereastra. Unul dintre cioburi i se infiltra tinerei in ochiu stang acesta devenind din caprui, in rosu sangeriu. Tatal panicat suna la ambulanta nu inainte da ai da una peste cap fiintei fragile inrautatind mai tare problema. Dupa ce tanara a fost externata, ajunsa acasa se uita din nou in oglinda. De data asta unul dintre ochi era rosu iar celalalt caprui.
Dupa 2 ani:

Tanara, locuia impreuna cu mama ei, tatal fiind arestat dupa ce a jefuit o banca locala. Mama nu sa schimbat deloc, era chiar mai rea. Intr`o dupamasa, fetita de 6 ani, se duse la ea in camera analizandu-si capul in oglinda, de data asta nu era ciobita. O durea rau in varful capului. Se uita atent si vazu 2 cucuie simetrice, negre iesindui din scalp. Se indrepta spre bucurie, mama privind-o cu scarba.
-Ce vrei? se rasti ea cu o voce ragusita de la tigari.
-Mami, ce sunt astea? glasul fetitei era subtire si incet.
Femeia isi dadu seama ca acelea nu erau niste cucuie. Erau coarne adevarate.
-Nu, nu Piei monstrule! Mars! Pleaca pocitanie! Glasul femeii era ridicat si rasuna in toata casa. Tanara se sperie la culme urland din adancul inimii. In acel moment femeia din fata ei simti o durere puternica in inima. Secata de toata puterea care o mai detinea, femeia de 23 de ani cazu fara suflare pe podea.

Se zice, ca o data la 100 de ani, un demon se naste printre oameni, iar profetul care o descopera ii va fi logodnic, daca se dovedeste ca tanara e vrednica sa il gaseasca.
-Dar, demonii nu exista nu? vocea unui tanar de 8 ani rasuna in incaperea afundata in negura noptii.
-Dar dragul meu, tu esti un demon. Nu vezi ca ai coarne si colti? Intr-o zi vei putea sa mergi pe pamant sa iti gasesti logodnica.
-Dar asta se intampla doar o data la 100 de ani, eu nu sunt profet.
-Vei fi, tatal tau a fost acum 100 de ani, asa a cunoscut-o pe mama ta.
Baiatul se analiza in cana intinsa de bunica lui. Ochii lui rosii ca sangele erau usor vizibili in intunericul noptii.
-Bunica, asta inseamna ca tu ai fost odata om, iar apoi ai devenit demon?
-Nu dragul meu eu am fost profet, iar bunicul tau a fost logodnicul meu.
Baiatul era fascinat de poestea zisa de batrana din fata sa. O privea cu admiratie, ea fiind singura din familia lui care a fost profeta, restul au fost barbati.
Sus In jos
Electra :3
Administrator
Administrator
Electra :3


Mesaje : 129
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Potatoes World .x

Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Re: Pasii Profetului   Pasii Profetului EmptyLun Feb 20, 2012 12:04 pm

Neechan ai adus si aici minunatia asta, hai nu te plange ac ziic asa..
Grr rea mai esti, dar stii ce te rog, daca inainte de a posta capitolul sa scrii sus Capitolul (1) ca sa arate mai bine!!
Bine bine nu ma certa da` deLL LOVEste la tine si bate la tine daca nu aduci next !
PS: Nu la Ps nu am nimic!:)))
Sus In jos
Muffin
Moderator
Moderator
Muffin


Mesaje : 291
Reputatie : 2
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Pe lunaaa

Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Re: Pasii Profetului   Pasii Profetului EmptyLun Feb 20, 2012 12:43 pm

Interesanta ideea ficului
Insa ai destul de multe greseli de ortografie, liniute uitate, si cuvinte scrise gresit din graba, ce puteau fi evitate foarte usor daca mai citeai de 2-3 ori ficul.
Atentie mare la exprimare, unele fraze suna tare dubios. Ai grija la timpul verbului pe care il pui sa fie in armonie cu propozitiile dinainte. Imi place ca ai folosit dialog destul de putin, dar incearca sa insisti pe descriere, textul este cam sec din punctul asta de vedere. Incearca sa descrii fizic personajele, dar si actiunea in sine. Deci mai repet o data, grija mare la exprimare, incearca sa legi cuvintele intre ele, ca un cantec, frazele sunt prea sacadate, propozitiile fiind prea scurte si la obiect, prea liniare.
Insa ideea pentru inceput chiar e frumusica, inca nu imi pot forma o parere, avand in vedere ca este primul capitol. Sper sa nu te superi pe mine, stiu ca sunt cam răuţă, dar aveti idei foarte faine, si niste ficuri promitatoare. big grin
Spor! >:D<
Sus In jos
DekkaღDrew
Moderator
Moderator
DekkaღDrew


Mesaje : 504
Reputatie : 12
Data de inscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : In Casa Noptii...

Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Re: Pasii Profetului   Pasii Profetului EmptyMier Feb 22, 2012 5:22 am

Hy scumpo, ma bucur enorm ca ai postat acest fic si aici. Eu stiu deja ce se intampla, dar imi place atat de mult ficul tau incat il mai citesc o data. :))
Cu toate astea, pe celalalt forum sti ca ti-am zis sa tii cont de anumiti termeni. Asa sper sa fie, sa nu uiti ca nu o sa iti prinda rau daca tii cont de ei. Sa mai tii cont si de sfaturile colegelor mele pentru ca sunt valoroase si nimeni nu te invata de rau :D
Sa ma anunti cand aduci nextul. :*

Ja ne!^^ :-h
Sus In jos
StelutzeeMoov<3
Om
Om
StelutzeeMoov<3


Mesaje : 193
Reputatie : 13
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 26
Localizare : Departe... Uitata intre vis si realitate

Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Re: Pasii Profetului   Pasii Profetului EmptyLun Mar 05, 2012 5:17 am

Buna Myulee:*
Ma bucur ca ai adus ficul si aici.... Din pacate stiu ce se intampla in continuare( dar... tot l-am mai citit odata ca sa imi aduc aminte:D) dar abia astept sa aduci si celelalte nexturi pana la cele pe care nu le-am citit.
Atat de zis... Kiss&Hugzz :>d<

Pa`Paa:X
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pasii Profetului Empty
MesajSubiect: Re: Pasii Profetului   Pasii Profetului Empty

Sus In jos
 
Pasii Profetului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Fan Zone☆ :: Zona Creatiilor :: Fan-Fiction :: Fan-Ficuri in desfasurare :: Fanficuri cu personaje originale-
Mergi direct la: