The Vampire behind the shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Vampire behind the shadow

Welcome people! Have fun and don`t forget: These vampires will bite you , if you are a bad boy/girl!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Buna Fani Vampire Knight
Despre Kaname  EmptyJoi Iun 20, 2013 1:57 am Scris de Ana Ittoki

» Buna fani Vampire Knight
Despre Kaname  EmptyJoi Iun 13, 2013 1:42 am Scris de Ana Ittoki

» Ja ne. :3
Despre Kaname  EmptyMar Ian 08, 2013 12:15 pm Scris de StelutzeeMoov<3

» Kon icchi wa! :)
Despre Kaname  EmptyMier Sept 19, 2012 2:25 am Scris de Ana Ittoki

» La multi ani, Bella!
Despre Kaname  EmptyMier Sept 12, 2012 8:41 am Scris de ♪Christine♪

» Sa facem cunostinta!
Despre Kaname  EmptyDum Sept 02, 2012 4:03 am Scris de Electra :3

» La multi ani StelutzeeMoov<3!
Despre Kaname  EmptyVin Aug 10, 2012 9:01 am Scris de ☆BeLL☆

» Salutareee maiii
Despre Kaname  EmptySam Iul 07, 2012 3:04 pm Scris de Lu-chan

» La multi ani, Elle ză Şoricel ♬!
Despre Kaname  EmptyMar Iun 26, 2012 9:54 am Scris de ☆BeLL☆

Parteneri
Despre Kaname  UmDlc
Afiliere
Cine vrea sa se afilieze cu forumul nostru: Cod:
Cod:
[url=http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro/][img]http://i48.servimg.com/u/f48/16/78/29/28/77491010.jpg[/img][/url]
Minibanner: Despre Kaname  77491010

 

 Despre Kaname

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
☆BeLL☆
Administrator
Administrator
☆BeLL☆


Mesaje : 209
Reputatie : 13
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27

Despre Kaname  Empty
MesajSubiect: Despre Kaname    Despre Kaname  EmptyVin Feb 24, 2012 2:01 am

Kaname Kuran (玖兰枢Kaname Kuran ) este unul dintre personajele principale din Vampire Knight si un vampir Pureblood. El este unul dintre putinii Pureblood încă în viaţă şi pureblood introdusă pentru prima dată. In episodul 9 din Vampire Knight Guilty este dezvaluit faptul că (,)Kaname nu este adevăratul fiu al lui Juri şi Haruka şi, prin urmare, nu este adevăratul fratele al lui Yuki. Kaname este, de fapt, strămoşul familiei Kuran.
El este în mod normal, un individ autoritar, dar este foarte cald, blând fata de Yuki. Această dispoziţie ii deranjează atât pe Yuki cat si vampirii din clasa de noapte , care nu înţeleg favoritismul lui faţă de ea. Kaname exprimă ocazional o gelozie fata de
Zero Kiryuu. El este foarte strict şi impune disciplina de multe ori într-un mod feroce fiind preşedintele clasei de noapte, totuşi, el este indulgent cu Yuki. Kaname nu ascunde faptul că el nu este interesat decat de bunăstarea lui Yuki. Fiecare acţiune facuta are ca scop siguranţa lui Yuki; cea mai mare frica a sa este de a o pierde. El este foarte determinat să o aibă pe Yuki pentru eternitate de partea lui. Kaname are puterea de a controla vampirii pureblood , dar el nu alege să exercite această putere, câştigând, astfel, increderea vampirilor nobili, aşa cum sa menţionat de către Takuma Ichijo.

Stramosul Kaname
Kaname este strămoşul familiei Kuran, unul dintre fondatorii vampirilor. El împreună cu un alt personaj, referirindu-se la o femeie cu gluga, a creat arma folosită pentru a ucide vampiri.
Mii de ani în urmă, Kaname se pune într-un somn veşnic şi a fost recent trezit din somnul său lung de Rido Kuran, descendentul lui.

Kaname reinviat
Având în vedere starea sa slăbita după revitalizare, Kaname transformandu-si trupul în copil şi a sters amintirile sale pentru a-si incredinta viaţa lui Haruka şi Juri, care a fost crescut în locul copilului lor omorat de Rido . Ca copii, Kaname si Yuki au împărtăşit o relaţie strânsă. El sa întâlnit prima data cu Hanabusa, Akastski şi Ruka ca si copii, dar el nu formeaza legaturi cu ei până dupa câţiva ani mai târziu, după moartea lui Haruka şi Juri. Kaname l-a rănit grav pe Rido în timpul atacului asupra lui Haruka si Juri. După expedierea temporara a lui Rido, Kaname a luat-o pe Yuki la casa lui Kaien Cross. In timpul copilariei, Kaname a vizitat-o frecvent pe Yuki şi a rămas o prezenţă constantă în viaţa ei. După ce Cross a construit Academia, fost de acord să preia functia de presedinte Kaname si sa decidă tot ceea ce implica vampirii şcolii. Kaname a contribuit la menţinerea ordinii în clasa de noapte, luând rolul de preşedinte al acesteia. Prezenţa lui Kaname la Academia Cross în continuare ia permis să menţină contactul cu Yuuki.
Deci Kaname si Yuuki sunt frati doar cu numele nu si in realitate.
Cam atat am gasit.
Sus In jos
https://vampireknight-anime.forumgratuit.ro
CoOkie
Om
Om
CoOkie


Mesaje : 400
Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/02/2012

Despre Kaname  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Kaname    Despre Kaname  EmptyVin Feb 24, 2012 5:06 am

Nu se gasesc pe oriunde atat de multe informatii despre el.
Sus In jos
ileana007
Membru nou
Membru nou
avatar


Mesaje : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/04/2012

Despre Kaname  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Kaname    Despre Kaname  EmptyDum Apr 15, 2012 7:59 am

Pot sa stiu te rog care e sursa ?
Intervenit de BeLL. Ai facut spam ceea ce este interzis in aceasta zona. Citeste Regulamentul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Kaname  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Kaname    Despre Kaname  Empty

Sus In jos
 
Despre Kaname
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Kaname vs. Zero?
» Fazan. Stiti voi despre ce e vorba!^^
» Ce spune culoarea favorita despre tine :x

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Vampire behind the shadow :: ☆Vampire Knight☆ :: Personaje-
Mergi direct la: